×
Наші послуги

ФАО поділилася з Держгеокадастром досвідом запровадження добровільної консолідації земель

Продовольча й сільськогосподарська організація ООН (FAO) організувала ознайомчий та практичний семінар, на якому продемонструвала найуспішніші приклади втілення консолідації земель на добровільних засадах.                                               

Що таке консолідація земель та як вона відбуватиметься в Україні?

Добровільна консолідація земель – це об'єднання сільськогосподарських територій з ціллю мінімізації негативних результатів фрагментації (роздрібнення наділів) для економіки країни. Вона передбачає втілення програм загального розвитку під управлінням сільських громад.

В нашій державі консолідація розпочнеться з Київської та Херсонської областей, які обрані експериментальними. Там будуть реалізовані управлінські та організаційні підходи ефективного укрупнення ділянок. Отримані результати слугуватимуть базою для розроблення детального проекту щодо фінансування повномасштабного проекту об'єднання земель.

Чому Україні варто дослухатися до порад ФАО?

ФАО має значний практичний досвід у добровільному об'єднанні земельних ділянок, оскільки сприяла цьому процесу в Центральній та Східній Європі. З 2000-х років вона розробляє та реалізовує програму з консолідації земельних наділів в таких країнах як Албанія, Македонія, Вірменія, Молдова, Сербія, Боснія і Герцеговина, Туреччина, Литва.                                        

Передбачається, що проект ФАО з втілення добровільного укрупнення земель допоможе Україні сформувати чіткі протоколи цього процесу. Як наслідок, земельні відносини у нашій країні будуть відбуватися у новому форматі.