×
Наші послуги

Не виходячи з дому: запроваджено онлайн-реєстрацію земельної ділянки

3 1-го січня 2017 року українцям буде доступна нова послуга – реєстрація земельного наділу в інтернеті. Відповідна онлайн-система запроваджена 12 жовтня поточного року. Кияни зможуть оцінити користь від нововведення вже до кінця цього півріччя. Щоб скористатися послугою, потрібно зайти на сайт e.land.gov.ua і виконати декілька неважких маніпуляцій згідно з інструкцією.

Що стало причиною нововведення

На думку фахівців, процес оформлення земельної ділянки не позбавлений труднощів. Щорічно уповноваженим органам доводиться реєструвати понад 500 000 земельних наділів. Очікується, що нова послуга полегшить життя фізичним та юридичним особам, оскільки до державних органів їм доведеться звертатися лише для отримання готових паперів.

Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк впевнений, що електронне оформлення землі не лише заощаджуватиме час та зусилля українців, а й сприятиме прозорості процесу реєстрації та знизить рівень корупції на земельному ринку.

Заступник голови Держгеокадастру Людмила Шемелинець нагадала, що на порталі e.land.gov.ua вже можна скористатися 4-ма послугами. До кінця року їх кількість збільшиться. Реалізацією проекту займається Мінагрополітики, Держгеокадастр та інші державні органи.

Введення різноманітних онлайн-послуг корисне як громадянам, так і бізнесу, оскільки дозволяє покращити систему державного управління. Чим більше електронних інструментів буде доступно українцям, тим менше часу їм доведеться проводити у чергах та витрачати свої кошти на хабарі держслужбовцям.