×
Наші послуги

Посилення контролю за використанням сільгоспзмель: у Держгеокадастрі працюватиме більше людей

5 жовтня Кабмін прийняв постанову «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 3 січня 2013 року № 5 і від 5 квітня 2014 р. № 85», на підставі якої для нагляду за розпорядженням землею буде призначено більшу кількість уповноважених держслужбовців.

Більше співробітників – більше контролю

Так, колектив Держгеокадастру поповниться трьома сотнями нових працівників: 275 осіб нестимуть державну службу в територіальних органах, а 25 – в апараті Держгеокадастру. Нові кадри будуть:

  • оглядати земельні ділянки;

  • видавати дозволи на зняття та перенесення ґрунту;

  • складати протоколи та накладати стягнення за адміністративні правопорушення;

  • готувати звернення до суду.

Також оголошено про створення окремого структурного підрозділу, в коло обов'язків якого входитиме узгодження дій територіальних органів, уповноважених здійснювати повний контроль та спеціальні перевірки. Державні інспектори на місцях будуть спостерігати за дотриманням земельного законодавства, контролювати використання і охорону земельних угідь, незалежно від категорії та форми їх власності.

Чим мотивоване рішення Кабміну

За словами спеціалістів, воно є вимушеним й необхідним, зважаючи на часте порушення законів, які регламентують використання сільськогосподарських земель. Уряду та правоохоронним органам відомо про численні випадки самозахоплення угідь та їх неправомірного використання, псування ґрунтів через застосування шкідливих технологій. Нові працівники перевірятимуть усі підозрілі дії.

Функція контролю ввійшла в обов'язки Держгеокадастру наприкінці липня 2016 року, коли Кабінет Міністрів надав йому відповідні повноваження.