×
Наші послуги

Що таке кадастровий план?

Під час оформлення документів при купівлі та продажу домоволодіння, а також при вступі в права на нього, нотаріус зазвичай вимагає вказати кадастровий номер земельної ділянки. Без нього угода про відчуження майна може не відбутися. Тому людям, які планують передати право власності на свою нерухомість, варто заздалегідь потурбуватися про реєстрацію земельних ділянок, або про реєстрацію землі. Реєстрація дозволяє уникнути шахрайства при передачі прав на землю.

Що таке кадастровий план і як він оформляється

Кадастровий план - це картографічний документ, який створюється при реєстрації ділянки. Він містить максимально повну і точну інформацію, що дозволяє ідентифікувати ділянку. У документ вносять:

  • Загальні дані про ділянку;
  • Географічну інформацію;
  • Опис меж.

Загальні відомості включають в себе адресу і площа об'єкта, а також відомості про права на нього. Тут же описуються земельні угіддя і вказується їх цільове призначення. Географічна інформація - це схема ділянки, на якій нанесені її межі з промірами і поворотними точками. На ній можуть бути контури споруд, зведених на ділянці. До схеми додаються таблиці, в яких містяться координати поворотних точок ділянки і відстані між ними.

У кадастровий план вносять відомості і про території інших власників, які перебувають по сусідству або в межах ділянки (земельної ділянки), а також про зони, на які поширюються обмеження. Обов'язковим атрибутом документа є кадастровий номер. У нього вносять номера і сусідніх ділянок, якщо вони зареєстровані в кадастрі.

Кадастровий план території виготовляють організації, що спеціалізуються на виконанні землевпорядних робіт. Вони повинні мати в своєму штаті не менше 2 кваліфікованих інженерів-землевпорядників і все необхідне обладнання для якісного виконання робіт. Документ також складають фізичні особи-підприємці, які мають необхідну освіту і обладнання.

Що таке кадастровий номер

Кадастровий номер - це ряд спеціальним чином підібраних цифр, який відповідає певній ділянці землі. Він утворюється, коли здійснюється реєстрація землі (земельної ділянки). Система кадастрової реєстрації єдина для всієї України. Тому в інших частинах країни такий номер не може бути присвоєний. При передачі прав на землю іншому власнику номер залишається колишнім. Це дозволяє простежити історію передачі прав на землю. Зміна індивідуального номера відбувається тільки при зміні конфігурації ділянки - об'єднання з сусідніми ділянками або в результаті розділу, а також в разі відміни процедури реєстрації. Індивідуальні номери, які вже були у використанні, повторно не присвоюються. Дані про них заносяться до Державного кадастру і зберігаються там постійно.

Структуру номера визначає Кабмін України. У ньому є 4 комбінації цифр. Вони розділяються двокрапкою. Комбінації допомагають визначити місце розташування ділянки за допомогою спеціально розробленої класифікації об'єктів адміністративно-територіального устрою. Класифікатор розділяє територію України на зони, кожна з яких привласнений свій код. Перша комбінація цифр дозволяє визначити адміністративно-територіальну одиницю поділу, друга - зону, третя - квартал і четверта - номер об'єкта в кварталі. Тому координати ділянок по кадастровим номерам нескладно дізнатися.