×
Наші послуги

Як прописатися в садовому/дачному будинку

Щоб прописатися в садовому/дачному будинку, його необхідно перевести в категорію житлового. Дана процедура відбувається регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року №321 в кілька етапів:

1. Звіт про здійснення технічного огляду садового/дачного будинку.

Даний звіт замовляється на підприємстві, де працює один і більше архітекторів, відповідальних за виконання окремих видів послуг по спорудженню об'єктів архітектури.

2. Отримати рішення про переведення будинку в житловий.

Для цього необхідно подати відповідний пакет документів до уповноваженого органу місцевого самоврядування для прийняття рішення про присвоєння дачному/садовому будинку статусу житлового або повідомляє про відмову.

3. Внести зміни в техпаспорт.

Рішення місцевої ради про присвоєння дачного або садового будовою статусу житлового будинку служить підставою для внесення певних змін в технічний паспорт на будівлю, в результаті чого Ви отримуєте новий технічний паспорт.

4. Зареєструвати право власності.

Отримане рішення про переведення будинку в житловий і новий техпаспорт є підставою для внесення змін до Держреєстру прав на нерухоме майно та видачу зміненого права власності на житловий будинок. Після отримання зміненого права власності ви можете прописуватися в своєму будинку.